Мајсторија на Кафу за која ќе се зборува, Звезда шокирана

Звезда поведе веќе во 17 минута, како и во првиот натпревар, Доналд погоди. Повторно стрелец беше и Кафу, кој со голчиште на Бугарите донесе поволни 1:1 во 24 минута.

Бидејќи првиот меч заврши со резултат 2:2, овој резултат повеќе одговараше за Звезда, но Лудогорец во 40 минута доаѓа до нова предност.

Вандерсон е стрелец.


Jonathan Cafu Goal HD – FK Crvena zvezda 1-1… by HoFoot