Мбапе вакво нешто тешко дека ќе одбие: Ќе добие плата од соништата во Реал Мадрид?


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓

Младиот француски фудбалер Килијан Мбапе би можел на крајот на сезоната да го напушти ПСЖ, поради тоа што Реал Мадрид има план како да го купи.

„Кралевите“, наводно, би требало да платат 250 милиони евра за неговиот потпис, со што би го урнале светскиот рекорд на ПСЖ, кој плати 222 милиони евра за Нејмар.

Неодамна се шпекулираше дека Парижаните можат да го задржат Мбапе, така што ќе го направат најплатен фудбалер, но очигледно Реал планира да му даде повеќе пари, односно дури и до 750.000 фунти, односно 41 милион фунти годишно.

Засега тоа се само шпекулации и останува на светските медиуми будно да ја следат ситуацијата со младиот напаѓач.