Меси објасни поради што нема да се избричи


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Аргентинскиот фудбалер Лионел Меси, изненади многумина со својот изглед.

Меси одлучи да пушти брада што беше големо изненадување за неговите фанови. Навивачите во Аргентина ги интересираше кога Меси ќе ја избричи брадата, а тој им одговори.

“Не смеам да ја избричам брадата. Кога би го направил тоа, моите соиграчи од Аргентина би ме убиле. Тие веруваат дека силата на оваа репрезентација лежи во мојата брада. Да, и на мене ми е тоа смешно”- изјави Меси.

Аргентина во полуфиналето на Копа Америка ќе игра против САД, во другото полуфинале ќе се сретнат Чиле и Колумбија.