Милер со сарказам ги исмејуваше новинарите: Силно сакаме да испаднеме во полуфиналето!“


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Германскиот фудбалер Томас Милер никако не се докажа на ова ЕВРО, и не ги исполни очекувањата, но Германија сепак се избори за настап во полуфиналето.

Милер беше најголем фаворит за најдобар стрелец на ЕВРО, според проценките на светските обложувалници, но досега не постигна ниту еден погодок го играше комплетниот турнир. Дури во мечот против Италија промаши еден од клучните пенали, што Италијаните тоа не го искористија.

Но, Милер после Италија покажа дека многу знае да се шегува, и дека не чувстува притисок поради слабата партија.

Тој на официјалните новинари кои работат за УЕФА одговори максимално саркастично на неговото, навистина непотребно прашање.

Новинар Милер го праша: „Што очекувате во продолжението на турнирот? Следи Франција, а тогаш и можно финале. Дали сигурно сакате да ја освоите титулата и дали се сите момци апсолутно за таков исход?“.

На тоа Милер одговори: Не, апсолутно не! Сите во екипата силно сакаат да испаднат во полуфиналето и така ќе биде во четврток“.