Митревски номиниран за голман на сезоната во ЛШ (Видео)


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Македонскиот голман Никола Митревски сезонава импресионираше со настапите за Порто во Лигата на шампиони (ЛШ), па заслужено беше номиниран за чувар на мрежата за сезоната 2021/22.

Митревски имаше одлична сезона на мрежата на Порто, па беше номиниран заедно со Никлас Ландин, Бенјамин Буриќ, Андреас Волф, Гонзало Перез де Варгас и Родриго Коралес.