Модриќ од денеска не е член на Реал Мадрид – му заврши договорот!


Финале: Кој до титула? Шпанија по четврти или Англија по прв пат!? ↓↓↓


Хрватскиот фудбалер Лука Модриќ технички е слободен агент затоа што му заврши договорот со Реал Мадрид, но тоа нема да ја промени одлуката да остане во шпанскиот гигант кој му подготвува нова соработка.

На крајот на јуни му заврши соработката на Хрватот со „кралевите“, а исто така им истекоа договорите на Тони Крос, Лукас Васкез и Кепа Аризабалага.

Модриќ не само што ќе остане во Мадрид и ќе потпише нов договор, туку од следната сезона ќе биде и капитен на клубот.

Засега се шпекулира дека хрватскиот играч ќе стави потпис на едногодишна соработка со „кралскиот клуб“.