Модриќ пред цел стадион кажа како завршиле преговорите со Перез (Видео)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Хрватскиот фудбалер Лука Модриќ долго време не знаеше каде ќе ја продолжи кариерата, но по сè изгледа дека и следната сезона ќе го носи дресот на Реал Мадрид.

Капитенот на шпанскиот гигант пред полн стадион кажа дека останува во Мадрид и следната сезона.

„Среќен сум што повторно ве гледам. Ви благодарам за поддршката во текот на целата сезона, овој трофеј е освоен со ваша помош. Се гледаме следната сезона“, кажа Модриќ и потврди дека ќе остане во Мадрид.