Модриќ зема микрофон, но веднаш замолче кога слушна што му скандираат (Видео)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Фудбалерите на Реал Мадрид ја прославија титулата во шпанската Ла Лига, а во центар на внимание беше Лука Модриќ кој добро слушна што му скандираат навивачите кога го зема микрофонот во раце.

Хрватот ги поздрави навивачите, а потоа замолче кога слушна што му скандираат навивачите кои ја славеа титулата.

„Модриќ остани“, скандираа фановите на шпанскиот гигант.