Молк во Америка: Ги однесе во осминафинале, па се јави од болница (Фото)


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓

Кристијан Пулишиќ го постигна единствениот гол во победата на САД против Иран со кој им обезбеди осминафинале на Мундијалот во Катар, но потоа заврши на болница.

Пулишиќ постигна гол, по што се судир со голманот на Иран и се повреди, а на полувреме бил заменет и испратен во болница.

Американскиот фудбалер по натпреварот објави фотографија од болнички кревет, а тоа непријатно ги изненади Американците.

„Горд сум на вас, момци. Ќе бидам подотвен за сабота, не грижете се“, напиша Пулишиќ.