Мурињо објави слика со Пандев – „кралот на Македонија“ (Фото)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Горан Пандев настапи за „тимот на светот“ и постигна гол во ревијалниот натпревар во Букурешт против славната генерација на Романија од 1994 година.

Пандев се фотографираше и со португалскиот тренер Жозе Мурињо со кој соработуваа во Интер и освоија неколку титули.

„Кралот на Македонија“, напиша Мурињо на селфито со Пандев.