Надал и Руд во два часот наутро направија шоу на аеродром во Бразил (Видео)


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Рафаел Надал и Каспер Руд се на турнеја во Јужна Америка и ќе одиграат неколку натпревари во следниот период, а интересно е тоа што тие двајца заедно со уште неколку лица направија шоу во два часот наутро на аеродром.

Додека го чекаа авионот, тие решија да го искористат слободното време и да заиграат со топка, па видеото набрзо стана хит на социјалните мрежи.