Најголемата конкуренција на Дилета и навивачка на Елмас и Наполи ќе се соблече како од „мајка родена“ (ФОТО)

Најголемата конкуренција по убавина меѓу ТВ-водителките на Дилета Леота е прекрасната Флориана Месина.

Месина е голема навивачка на Наполи и даде интервју за медиумите во кои откри кои се главните разлики помеѓу неа и Дилета, како и кога ќе се соблече како од „мајка родена“.

„Многу луѓе велат дека ми е ривалка, зашто е русокоса. Многу ја почитувам нејзината личност, но ние сме различни. Таа е слаба, додека јас имам повеќе облини. Не се познаваме, само еднаш се имаме видено во живо. Би се соблекла г0ла ако Наполи го освои Скудетото“, порача Месина.

View this post on Instagram

🧜🏾‍♀️ • bikini @islandcocobikini

A post shared by FLORIANA MESSINA (@floriana_messina) on

View this post on Instagram

•Air Jordan victim• 🤪🤯🤦🏽‍♀️💕

A post shared by FLORIANA MESSINA (@floriana_messina) on