НБА го казни Батлер поради неверојатна причина


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓

Кошаркарот на Мајами хит, Џими Батлер е казнет од страна на НБА-лигата со 25.000 долари откако не се појави пред новинарите по мечот против Бостон селтикс.

Мајами во третиот меч од финалето на Источната конференција славеше против Бостон со 128-102, а Батлер по крајот на дуелот ги прекрши правилата.

Поради тоа ќе мора да остане без 25.000 долари, но тоа нема да претставува проблем за него затоа што заработува милиони годишно.