Необична сцена: Влета со мотор на терен, па почна да се кара со дел од фудбалерите (Видео)


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


На натпреварот меѓу Винхујзен и Витезе се случи една урнебесна ситуација која насмеа дел од фановите.

Играчите беа збунети и не беа свесни што се случува, но холандските медуми открија дека возачот на мотор се изнервирал зашто деца запалиле огномет и му ги исплашиле коњите.