НХЛ-ѕвезда сака да оди на ручек со Ѓоковиќ (Видео)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Александар Барков е еден од најпопуларните во НХЛ-лигата и направи интервју во кое разговараше за интересни теми.

Барков доби прашање со кој спортист би бил на ручек, а тој одговори дека би сакал тоа да биде Новак Ѓоковиќ.

„Би рекол Новак Ѓоковиќ, но не знам дали ќе ужива во храната бидејќи е веган“, кажа Барков.