Нова лудорија: Алиоски во улога на полицаец во Романија! 📸

Македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски е познато по неговите лудории во екипата на Лидс јунајтед, а сега со нив продолжи и во дресот на Македонија.

Алиоски пред тренингот со останатите колеги од македонската селекција влезе во полициско возило и се фотографираше, па така успеа да ги насмее неговите фанови.

ФОТО: Фудбалска Федерација на Македонија