Новиот тренер на Детроит потпиша договор со неверојатна плата


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Американските медиуми објавија дека Детроит Пистонс се договорил со Монти Вилијамс, кој ќе добие неверојатни услови од клубот.

Вилијамс го тренираше Феникс санс во изминатите четири сезони, а сега потпиша договор со Детроит на шест години со неверојатна плата од 78,5 милиони долари.

Тренерот има загарантирани 72 милиони долари за шест сезони, а преку бонуси може да заработи дополнителни 6,5 милиони долари.