Њујорк Никс заинтересиран за Маршал Пламли


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Иако во четвртокот на доживеа неговото име да се појави помеѓу 60-те избрани на овогодинешниот драфт изгледа дека Маршал Пламли би можел да игра во летната лига.

Њујорк Никс се сериозно заинтересирани на 23-годишниот центар кој неодамна ја заврши четвртата година од студирањето и играњето во дресот на Дјук. Ако ги задоволи критериумите ќе добие професионален договор.

Клубот од Медисон Сквер Гарден го чека интересно лето. На листата имаа 5 кошаркари, Дерик Роуз, Кармело Ентони, Кристапс Порзингис, Кајл О Квин и Џастин Холидеј.

Пламли имаше учинок од 8.3 поени, 8.6 скока и 1.6 блокади.