Од сјај до очај


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Репрезентацијата на Хрватска беше поразена во вчерашниот натпревар од осминафиналето против Португалија и така беше елиминирана од Европското првенство.

Хрватите играа одлично во групната фаза, а еден од најдобрите играчи на турнирот беше Иван Перишиќ.

Крилниот напаѓач на Интер не можеше да ги сокрие солзите после поразот од Португалија, а токму неговата ситуација е доказ колку е тенка линијата од сјајот до очајот.