Официјално: Кузмановски потпиша тригодишен договор со Хановер!


Финале: Кој до титула? Шпанија по четврти или Англија по прв пат!? ↓↓↓


Македонскиот репрезентативец Филип Кузмановски си пронајде нов клуб и потпиша тригодишен договор со Хановер, во која ќе добие поважна улога, отколку таа што ја имаше во Магдебург, каде што не доби преголема шанса.

Кузмановски кажа дека се радува на новиот предизвик во бундеслигашкиот клуб, па се надева на нови успеси во следната сезона.

Македонскиот ракометар претходно во кариерата играше за Пелистер, Металург, Еурофарм Работник и германски Магдебург.