Огромен успех за Ивановски: Македонецот го освои турнирот во Тунис


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Македонскиот тенисер Калин Ивановски одигра одличен меч во финалето на турнирот во Тунис и го доби со 2-1 во сетови против Азиз Кијаметовиќ.

Кијаметовиќ го освои првиот сет со 6-4, но потоа македонскиот тенисер врати со иста мера (6-4) и израмни на 1-1.

Иако многумина очекуваа голема битка во последниот сет, сепак тоа не се случи затоа што Македонецот блескаше на теренот.

Ивановски немаше милост за ривалот од БиХ и ги искористи неговите грешки за да го освои последниот сет со 6-1 и така се закити со трофејот.