Парижаните ги казнуваат Баварците: ПСЖ води со 2-1 против Баерн!

ПСЖ води со 2-1 против Баерн Минхен во првиот четвртфинален натпревар од Лигата на шампиони.

Килијан Мбапе погоди за водство од 1-0, по што Маркињос зголеми на 2-0, повторно по асистенција на Нејмар.

Баерн намали преку Чупо-Мотинг (1-2) во 37. минута.