Перез не сака да плати 60 милиони евра за ѕвезда на Лајпциг


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Реал Мадрид ова лето ќе се обиде да купи уште неколку фудбалери, а на листата со желби на Флорентино Перез се наоѓаше и Дани Олмо.

Олмо ќе го напушти Лајпциг на лето, а бундеслигашот бараше 60 милиони евра за трансфер, но Перез не сака да плати толку пари.

Оваа ситуација сака да ја искористи Манчестер сити, а конкуренција ќе му прави лондонскиот тим Тотнем.