Планот на Борусија – Пристигнува бомба од Барселона?!


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Ако може да им се верува да медиумите во Германија, Арда Туран за неколку дена би можел да се пресели во редовите на Борусија Дортмунд.

Микхтаријан замина од Дортмунд и се приклучи на Манчестер Јунајтед, а “Mилионерите” на негово место сакаат да го доведат Арда Туран.

Денис Суарез беше вратен во каталонскиот клуб, па така веројатно Туран веќе нема што да бара во Барселона и за сума од околу 25 милиони евра би требало да премине во Дортмунд.