По Роналдо, уште еден фудбалер го почуствува темпераментот на Тен Хаг


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Манчестер јунајтед е четврти во Премиерлигата со 39 бодови, односно 11 помалку од лидерот Арсенал.

„Црвените ѓаволи“ во последните два меча одиграа реми со Кристал Палас (1-1) и загубија од Арсенал со 2-3.

Тен Хаг се појави на прес-конференцијата пред натпреварот против Рединг во ФА-купот кој го доби Јунајтед со 3-1 при што зборуваше за Хари Мегаер.

Мегваер не е прв избор на Тен Хаг, но не е ниту четврти како што вели тренерот на „ѓаволите“.

„Хари мора да се бори за својата позиција, тој не е четврти избор. Сè е во негови раце, гледам дека напредува. Ќе мора да почека шанса, тоа се правилата“, кажа Тен Хаг.