Постигнав прекрасен гол, но на крајот не значеше ништо


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Репрезентацијата на Полска после ударите од белата точка обезбеди пласман во четвртфиналето на Европското првенство во натпреварот против Швајцарија.

На Швајцарците не им помогна ниту прекрасниот гол на Џердан Шаќири.

“Не ме познавате добро, имам постигнато многу убави погодоци. Ова беше важен гол бидејќи и даде сила на екипата. Да, беше и убав, но на крајот не значеше ништо и разочарани сме”- изјави Шаќири.