Познат ривалот на Ѓоковиќ во полуфиналето на Вимблдон


Финале: Кој до титула? Шпанија по четврти или Англија по прв пат!? ↓↓↓


Новак Ѓоковиќ се пласира во полуфинале на Вимблдон без борба, откако Алекс Де Минор го предаде мечот, а сега Србинот го дозна и ривалот во полуфиналето.

Лоренцо Мусети ќе се бори против Ѓоковиќ во полуфиналето закажано за петок, откако славеше со 3-2 во сетови против Тејлор Фриц.

Ова ќе биде шести меч меѓу Мусети и Ѓоковиќ, а во моментов Србинот води со 5-1 во победи.