Позната е замената за Скендербег во Лигата на шампионите


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Албанскиот шампион Скендербег е исфрлен од ЛШ поради местење на натпревар, одлучи судот за спортска арбитража во Лозана.

УЕФА после оваа одлука донесе одлука за наместо Скендербег во квалификациите за ЛШ да учествува екипата на Партизани. Партизани сезоната ја заврши како вицешампион.

Веќе го одигра првиот меч од претколото на Европската лига против Слован од Братислава, но натпреварувањето ќе го продолжи во претколо на ЛШ.

Слован ќе помине без борба, реванш мечот кој се игра утре ќе се третира како пријателски, а Партизани во наредната недела против Фенербахче ќе го игра првиот меч од претколото од ЛШ.