Познато со каква повреда се здобил Белингам


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Англискиот фудбалер Џуд Белингам ќе паузира три недели поради повреда која ја доживеал на мечот против Жирона.

Медицинските прегледи покажале дека Белингам дури треба да биде среќен поради ова сценарио затоа што еден милиметар го делел од потешка повреда.

Повредата се случи кога Пабло Торе го згазна Белингам, па сега англискиот фудбалер ќе мора да паузира одреден период и ќе пропушти неколку натпревари на „кралевите“.