Редик може да здивне, Лејкерс му договори две засилувања!


Финале: Кој до титула? Шпанија по четврти или Англија по прв пат!? ↓↓↓


Лос Анџелес Лејкерс го постави Џеј-Џеј Редик за нов тренер, иако поранешниот кошаркар нема искуство во НБА-лигата.

Лејкерс денеска договори и две засилувања во стручниот штаб кои треба да му помагаат на Редик, а тоа се Нејт МекМилан и Скоти Брукс.

МекМилан последниот ангажман го имаше во Атланта, иако работеше и во Индијана, Портланд и Сиетл.

Брукс има искуство како главен тренер во Оклахома и Вашингтон, а работеше и како асистент во неколку екипи.