Рига му „украде“ уште еден фудбалер на Вардар!

Летонска Рига ФС продолжи со засилувањата од македонскиот шампион Вардар, па откако вчера го промовираше Дарко Мицевски, денеска потврди и трансфер на Јован Попзлатанов.

Поранешниот младински репрезентативец на Македонија настапуваше три години за Вардар, па ова ќе биде негово пров интернационално искуство.

Претходно од Вардар си заминаа Чарлстон (Македонија Ѓ.П), Марко Мартинага (Академија Пандев), Матеј Цватановски (Шкупи), Дарко Мицевски (Рига), во Академија Пандев премина и тренерот Васоски.

Sveicam komandā Jovanu Popzlatanovu! 🇲🇰 24 gadus vecais pussargs ar FK Vardar aizvadītajā sezonā kļuva par Ziemeļmaķedonijas čempionu, turklāt bija komandas vice kapteinis. 💙 Plašāk lasi šeit 👉 bit.ly/39DnwMZ

Posted by Futbola klubs RFS on Friday, January 15, 2021