Роналдо го тешеше Модриќ


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Португалија ја совлада Хрватска со 1:0 и после продолженијата се пласираше во четвртфиналето на Европското првенство.

Овој пораз многу тешко им падна на фудбалерите на Хрватска, а посебно на Лука Модриќ кој беше во солзи после натпреварот.

Него после последниот судиски свиреж му пријде соиграчот од Реал Мадрид, Кристијано Роналдо и се обиде да го утеши, но тоа беше невозможно.