Саинц бара од Ферари да биде решена неговата судбина!


Чекаме казна за Даку! (ја дочекавме) ↓↓↓


Шпанскиот возач Карлос Саинц побарал од Ферари да биде решена неговата иднина пред почетокот на следната година

Саинц пристигна пред две години во Ферари, по што имаше солидни настапи и доби договор до 2024 година.

Во медиумите се појавија шпекулации дека Ферари размислува за ангажман на Луис Хамилтон, па иднината на Саинц е загрозена и затоа Шпанецот бара решение.

„Не би сакал да откријам која е мојата стратегија во поглед на преговорите. Не мора веднаш да биде решена мојата позиција, но тоа треба да се случи пред почетокот на следната сезона“, кажа Саинц.