Салах се сели во клуб кој следната година сака да освои сè!


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Англискиот медиум „Сан“ објави нова вест која непријатно ќе ги изненади навивачите на Ливерпул, па така по Садио Мане, би можел да си замине и Мохамед Салах.

Преговорите меѓу Салах и Ливерпул одамна не се одвиваат како што се очекува, затоа што премиерлигашот не сака да му даде плата од 400.000 евра.

Ливерпул, наводно, е подготвен да го продаде Салах за 70 милиони евра, а Реал Мадрид е еден од заинтересираните тимови за Египќанецот.

Без оглед на тоа што Салах нема најдобри односи со дел од фудбалерите, сепак Реал е подготвен да го купи.

Салах сака да му се одмазди на Реал Мадрид поради поразите во финалињата на Лигата на шампиони, но на крајот би можел дури и да му се приклучи на тимот.