Се се промени кога стигна Зидан


Енрике лажеше? Шпанија го избра Мароко - 17 ден ↓↓↓Кристијано Роналдо изјави дека со тоа што го ставија Зинедин Зидан за тренер донесе промени.

Французинот на Сантијаго Бернабе го замени Бенитез и со кралскиот клуб ја освои ЛШ, а тоа за Роналдо можеби беше најуспешна сезона бидејќи ова лето со Португалија го освои ЕП.

„Минатата сезона не почнавме добро, но крајот беше среќен. Се се поправи кога стигна Зидан. Ја освоиме ЛШ, бев најдобар стрелец и тоа беше една од моите најдобри сезони во кариерата. Кога ќе се погледнат трофеите, тоа беше мојата најдобра сезона. Го освои и ЕП што е посебно нешто за мене“, изјави Роналдо.