Сензација во Мелбурн: На Ѓоковиќ му се „чисти“ патот кон финале!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Дури три фаворити беа елиминирани од Австралијан опен, и тоа Каспер Руд, Тејлор Фрид и Александер Зверев, па така му се олесни патот до финале на Новак Ѓоковиќ.

Ѓоковиќ ако стигне до полуфинале најтешкиот ривал ќе муи биде Роберто Баутиста Агут, кој е на 25. место на АТП-листата.

Фриц важеше за еден од незгодните тенисери, а големо изненадување е и елиминацијата на Зверев кој сè уште не може да се врати во форма по повредата.