Шакира му ја посвети новата песна на Пике (Видео)


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Атрактивната пејачка Шакира се раздели со фудбалерот на Барселона, Жерар Пике, откако тој реши да ја остави и замени со помлада девојка.

Пике веќе некое време ја изневерувал Шакира, која реши да му се одмазди и да му посвети песна во која користи зборови кои се посветени токму на фудбалерот.

„Не си ти виновен, не бев јас виновна, монотонијата е виновна. Одеднаш веќе не беше истиот, ме остави поради твојата себичност, заборави што бевме некогаш“, вели пејачката во песната.