Шпанецот поради англиски клуб одби повеќемилионска понуда


Роналдо и со 39 години ја предводи Португалија! ↓↓↓


Шпанскиот тренер, Рафаел Бенитез има намера и следната сезона да биде тренер на Њукасл.

Доказ за тоа е и понудата кој овој тренер ја доби од Кина и која не сакаше да ја прифати.

За сега не е познато кој клуб го сакаше Бенитез, но познато е дека понудата беше повеќе милионска и дека платата ќе му беше многу поголема од онаа што ја заработува во Њукасл.

Бенитез го предводи Њукасл од јануари и со овој клуб испадна во Чемпионшип, но остана на Ст.Џејмс Парк поради подршката од навивачите.