Спектакл: Федерер и Надал ќе играат пред 80.000 луѓе


Роналдо нека се пази, Мароко гази - 19 ден ↓↓↓Роџер Федерер реши да ја заврши тениската кариера по Лејвер Купот, меѓутоа тој би можел да одигра уште еден меч, и тоа против најголемиот ривал Рафаел Надал.

„ЕСПН“ објави дека реновираниот „Сантијаго Бернабеу“ би можел да биде домаќин на епска битка меѓу двајцата тенисери.

Големите ривали би настапиле пред публика од 80.000 гледачи, а засега не е познато датумот, но спектаклот е неизбежен.