Спектакл во Лас Вегас: Холовеј го нокаутира Гејџи во последна секунда (Видео)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Љубителите на борбите уживаа во спектаклот во Лас Вегас каде што се соочија Макс Холовеј и Џастин Гејџи.

Холовеј ја имаше најдобрата борба во кариерата, а во последната секунда од битката го нокаутира Гејџи.

Ова беше еден од највозбудливите финиши во УФЦ и еден од најдобрите нокаути.