дома тагови Алжир

таг: Алжир

Најнови вести

Арсенал носи две засилувања од Премиерлигата за 160 милиони евра

Арсенал беше елиминиран во четвртфиналето на Лигата на шампиони (ЛШ) од Баерн Минхен, а на премиерлигашот му се заканува уште една сезона во која...

Хамилтон сака да вози во Ф1 и откако ќе наполни 40 години!

Поранешниот светски шампион во Формула 1, Луис Хамилтон не планира да замине во пензија кога ќе му заврши договорот со Ферари, кој почнува да...

Две ѕвезди на Манчестер сити неизвесни за дербито со Челси

Манчестер сити има сериозни проблеми пред дербито со Челси во полуфиналето на ФА-купот бидејќи Кевин Де Брајне и Ерлинг Халанд не се сигурни за...

НХЛ-ѕвезда сака да оди на ручек со Ѓоковиќ (Видео)

Александар Барков е еден од најпопуларните во НХЛ-лигата и направи интервју во кое разговараше за интересни теми. Барков доби прашање со кој спортист би бил...

Уште една ѕвезда на Јувентус се сели во Рома!?

По стапките на Пауло Дибала идното лето би можел да тргне и италијанскиот репрезентативец Федерико Кјеза, кој не е во добри односи со Масимилијано...

Познато е кои судии ќе ја делат правдата во „Ел Класико“

Реал Мадрид ќе се соочи против Барселона во „Ел Класико“ в недела, а денеска беа објавени судиите кои ќе ја делат правдата на натпреварот. Цезар...

Англичаните разочараа, Серија А ќе има пет екипи во ЛШ!

Англиските тимови оваа сезона разочараа во трите европски натпреварувања, односно единствен претставник во полуфиналето во Конференциската лига остана Астон вила. Најдобри оваа сезона во европските...

Пиоли го призна поразот: Подобриот тим ќе игра во полуфинале!

Милан загуби и вторпат за една недела од Рома во четвртфиналето на Лига Европа, а тренерот Стефано Пиоли им честиташе на ривалите за успехот. „Росонерите“...

Зошто Мартинез не беше исклучен поради два жолти картони? (Видео)

Голманот на Астон вила, Емилијано Мартинез доби два жолти картони против Лил во Конференциската лига, но не беше испратен во соблекувалната. Првиот жолт картон му...

Тикет на денот (петок, 19.04.2024)

Пред нас е уште еден викенд и остана малку време до крајот на фудбалските сезони. Ова е нашиот предлог тикет за денес. Ница – Лориен...