дома тагови доминик тим

таг: доминик тим

Најнови вести

Барди пред преселба во бундеслигаш?

Македонскиот репрезентативец Енис Барди би можел да го напушти Трабзонспор по 18 месеци и да потпише за бундеслигашот Унион Берлин. Новиот тренер на Унион Берлин,...

Навивач на Сакраменто починал за време на меч во НБА (Фото)

Сакраменто кингс загуби од Њу Орлеанс со 117-127, но по натпреварот пристигна трагична вест затоа што еден од навивачите го загубил животот. За време на...

Бивш помошник на Клоп ќе ја тренира Црвена Звезда

Српските медиуми пишуваат дека спортскиот директор на Динамо Москва, Жељко Бувач ќе биде нов тренер на Црвена Звезда. „Спортклуб“ објави дека Барак Бахар ќе остане...

УЕФА продаде финале на ЛШ за 2,4 милијарди евра!?

Познатите светски медиуми пишуваат дека Европската куќа на фудбалот (УЕФА) продала најмалку едно финале во Лигата на шампиони (ЛШ), кое ќе се игра во...

Тикет на денот (вторник, 05.12.2023)

Оваа недела нема европски купови, но понудата ќе биде одлична благодарение на вонредното коло од англиската Премиер лига. Ова е нашиот предлог тикет за...

Суарез се збогува од Гремио, но нема да оди во пензија! (Видео)

Уругвајскиот напаѓач Луис Суарез реши да го напушти Гремио, иако имаше договор до крајот на 2024 година, не нема да оди во пензија, туку...

Артета му се „реваншира“ на Гвардиола: Следно прашање, ве молам… (Видео)

Тренерот на Арсенал, Микел Артета не остана должен на провокациите од Пеп Гвардиола и му се „реваншира“ на идентичен начин. Манчестер сити одигра 3-3 против...

„Марсијал не е дете и калибар за Јунајтед – дава еден гол на секои...

Поранешниот фудбалер на Манчестер јунајтед, Рој Кин имаше критики за францускиот напаѓач Ентони Марсијал. Марсијал имаше караница со тренерот Ерик Тен Хаг на мечот меѓу...

Манчестер јунајтед му нудел две ѕвезди на Реал Мадрид за – 30 милиони евра

Манчестер јунајтед има големи проблеми со дел од ѕвездите, па истите сака да ги продаде во следниот преоден рок бидеќи му пречат во работат...

Де Лаурентис не може да се помири: Се чувствуваме ограбено!

Италијанскиот шампион Наполи беше поразен од Интер со 0-3 и направи чекор назад во битката за титулата во Серија А. Првиот човек на клубот Аурелио...