дома тагови Ronaldo

таг: ronaldo

Најнови вести

Касано без милост: Роналдо беше лош трансфер на Јувентус!

Кристијано Роналдо повторно беше нападнат од Антонио Касано преку медиумите откако тој реши да го критикува поради настапите на теренот. Касано во претходниот период го...

Ако си замине Кавани од „Олд Трафорд“, Манчестер јунајтед мора да му исплати два...

„ЕСПН“ објави дека Манчестер јунајтед има чудна клаузула во договорот со Едисон Кавани, односно ако не му ја продолжи соработката, тогаш ќе мора да...

Леброн не остана мирен за политиката: Па Ибра истото го правеше пред три години!

Шведскиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ го критикуваше Леброн Џејмс поради тоа што „кралот“ често се мешал во политиката во САД. Ибрахимовиќ му порача на Леброн да...

„Марка“: Меси реши каде ќе ја продолжи кариерата!

Шпанскиот медиум „Марка“ објави дека дознала од извори од Барселона дека Лионел Меси ќе остане во Каталонија и по завршувањето на сегашниот договор. „Контактиравме блиски...

Новиот „Хулк“: Миротиќ се изнервира и го скина дресот на Барселона! 🎥

Кошаркарите на Барселона синоќа загубија од Лион на домашен терен со 69-76 во рамки на Евролигата. Гостите успеаа да направат изненадување и да го совладаат...

Мартинез призна: Барселона сакаше да ме ангажира, но…

Напаѓачот на Интер, Лаутаро Мартинез планира да остане во италијанскиот гигант иако за него интерес покажа Барселона во минатото. Мартинез постојано се поврзуваше со преселба...

„Ќе му ги бакнувам стапалата на Меси ако дојде во МЛС-лигата“

Аргентинскиот фудбалер Лионел Меси уште не реши каде ќе ја продолжи кариерата по летово, а долго време се шпекулира дека ќе ја напушти Барселона. Меси...

Лејкерс потпиша со нов кошаркар на – 10 дена!

Лос Анџелес Лејкерс го ангажираше Дамиен Џонс на 10 дена, а таа информација ја потврдија и од клубот. Џонс во кариерата одигра 118 натпревари, а...

Дурант ќе го пропушти Олстарот!

Кевин Дурант нема да настапи на Олстар викендот затоа што кошаркарот на Бруклин нетс има проблеми со повреда на тетивата на левата нога и...

ВАР ги уништи соништата на познат тим: Беа светски шампиони, а титула не дочекаа...

Завршницата на бразилската Серија А беше буквално за срцев удар, а титулата на крајот ја освои Фламенго со бод повеќе од Интернасионал, кој и...