дома тагови Далас маверикс

таг: Далас маверикс

Најнови вести

Откриено што носи Ѓоковиќ на телото (Видео)

Новак Ѓоковиќ вчера обезбеди место во третото коло на Ролан Гарос, откако славеше против Мартон Фучович со 3-0 во сетови, а притоа привлече внимание...

Ултрасите на Бреша го прекинаа баражот и се тепаа со полицијата (Видео)

Поранешниот калчолигаш Бреша по 38 години испадна во Серија Ц, а ултрасите на клубот предвреме го прекинаа натпреварот. Ултрасите со пиротехника и факли во судиското...

Хаверц си оди од Челси и ќе потпише за Реал Мадрид?!

Германскиот репрезентативец и фудбалер на Челси, Каи Хаверц ќе го напушти „Стефорд бриџ“ во летниот преоден рок затоа што го разочара новото раководство на...

Манчестер јунајтед ќе му плати на Мегваер за да си замине

Англискиот фудбалер Хари Мегваер по финалето во ФА-купот против Манчестер сити ќе си замине од „Олд Трафорд“. Најскапиот дефанзивец во историјата е отпишан кај тренерот...

Бербатов даде посебни комплименти за Панчев

Димитар Бербатов е еден од најдобрите бугарски фудбалери во историјата, а своите најдобри денови ги помина во Манчестер јунајтед. Бугаринот откри дека негов најголем идол...

Јокиќ го водеше Денвер до прв триумф против Мајами (Видео)

Денвер нагетс со триумф од 104-93 против Мајами хит го почна големото финале во НБА-лигата, а српскиот кошаркар Никола Јокиќ беше неверојатен и постигна...

Тикет на денот (петок, 02.06.2023)

Пред нас е викенд каде што ќе завршат сите лиги кои не завршија во минатиот. Наредната сабота е наменета за финалето на ЛШ, а...

Официјално: Меси заминува од ПСЖ!

Аргентинскиот фудбалер Лионел Меси и официјално ќе си замине од ПСЖ и нема да го продолжи договорот, објави познатиот новинар Фабрицио Романо. Романо објави дека...

Емотивна порака на Гудељ откако го загуби бебето со Анастасијa

Немања Гудељ ја освои титулата во Лига Европа, по што испрати емотивна порака до неговата девојка Анастасија Ражњатовиќ со која чекаше бебе. Два дена пред...

Саинц бара од Ферари да биде решена неговата судбина!

Шпанскиот возач Карлос Саинц побарал од Ферари да биде решена неговата иднина пред почетокот на следната година Саинц пристигна пред две години во Ферари, по...