дома тагови Де Лаурентис

таг: Де Лаурентис

Најнови вести

Малдини доби отказ: Навивачите бараат Кардинале да замине од Милан!

Милан ја заврши сезоната на четврто место во Серија А, по што сите се надеваа дека летово ќе се изгради екипа која може да...

Тикет на денот (вторник, 06.06.2023)

До крајот на наредниот викенд ќе имаме натпревари од баражот за опстанок или за влез во повисок ранг, како и европски купови. Од наредната...

Кејн прифатил трансфер во Реал Мадрид – ќе потпише тригодишен договор?

Англискиот напаѓач Хари Кејн заминува од Тотнем ова лето, а како негова следна дестинација се споменува Реал Мадрид кој остана без францускиот голгетер Карим...

Шакира „уловена“ со новиот љубовник на вечера (Фото)

Атрактивната пејачка Шакира пред неколку месеци се раздели со поранешниот партнер и фудбалер, Жерар Пике, кој ја изневери со помлада девојка. Колумбијката потоа објави неколку...

„И Господ плачеше поради пензијата на Ибрахимовиќ“

Златан Ибрахимовиќ вчера ја заврши кариерата и се збогуваше со навивачите на Милан на „Сан Сиро“ по последниот меч во сезоната против Верона. Швеѓанецот со...

Ла Лига даде дозвола: Барселона може да го врати Меси!

Шпанската Ла Лига дала зелено светло за планираниот буџет на Барселона, а тоа значи дека Лионел Меси ќе може да се врати во каталонскиот...

Ливерпул го договори првото засилување, па Клоп почна преговори со уште двајца играчи!

Поранешниот англиски шампион Ливерпул го договори првото засилување за следната сезона, а станува збор за Алексис Мак Алистер од Брајтон за сума од 65...

Познати се деталите: Бензема ги потпиша документите со Ал Итихад

Францускиот напаѓач Карим Бензема вчера соопшти дека го напушта Реал Мадрид, по што денеска новинарот Фабрицио Романо објави дека ги потпишал документите со неговиот...

Јокиќ повторно блесна, но Мајами направи „брејк“ (Видео)

Мајами хит триумфираше со 111-108 во Колорадо против Денвер нагетс и израмни на 1-1 во големото финале во НБА-лигата. Денвер во еден момент имаше предност...

Арапи стигнаа во Париз по потписот на Меси

Делегација на Ал-Хилал пристигнала во Париз за да потпише договор со Лионел Меси, објави „АФП“, иако имаше шпекулации дека Аргентинецот сака да се врати...