дома тагови Монако

таг: Монако

Најнови вести

Екипа ќе потроши 330 милиони евра за Сон и Салах

Ова лето повторно се подготвуваат неколку „бомби“ од Премиерлигата. Медиумите шпекулираат дека Ал-Итихад од Саудиска Арабија сака да потроши 330 милиони евра за ангажман...

Трагедија: Почина и таткото на Дејан Милојевиќ

Еден месец по смртта на српскиот кошаркарски тренер Дејан Милојевиќ почина и неговиот татко Милан. Милојевиќ почина на 17 јануари по срцев удар во Јута,...

Нејмар ѝ платил на силуваната девојка и го спасил Алвеш од поголема казна?

Бразилскиот фудбалер Дани Алвеш денеска беше осуден на четири ипол години затвор поради сексуален напад на крајот на 2022 година. Алвеш беше прогласен за виновен,...

Реал Мадрид нуди 40 милиони евра за дефанзивец од Серија А

Шпанскиот гигант Реал Мадрид сака да ја засили и одбраната следното лето, а веќе покажале интерес за фудбалерот на Јувентус, Андреа Камбијасо. „Калчо Меркато“ пишува...

Волкановски: Ќе си го вратам шампионскиот појас!

Австралискиот борец Александар Волкановски со нокаут загуби од Илија Топурија во неделата, но веднаш побара реванш од Грузиецот. Волкановски не планира да се пензионира, иако...

Меси и Суарез асистираа за победнички старт на Интер Мајами (ВИдео)

Интер Мајами ја почна новата сезона во МЛС-лигата со победа против Реал Солт Лејк од 2-0, а главни на теренот беа Лионел Меси и...

Алкараз кажа колку време ќе паузира по повредата во Рио

Шпанскиот тенисер Карлос Алкараз вчера го предаде првиот меч на Рио Де Жанеиро поради повреда, по што мораше да направи магнетна резонанца. Алкараз го повреди...

Јокиќ се покажа и во улога на тренер на Олстар-мечот (Видео)

Српскиот кошаркар Никола Јокиќ е вистински шоумен и еден од најдобрите играчи во НБА-лигата, а на социјалните мрежи се појави снимка која е направена...

Мбапе за потписот со Реал Мадрид ќе добие бонус од кој боли глава!

Францускиот репрезентативец Килијан Мбапе на крајот на сезоната ќе замине од ПСЖ, а од следната сезона ќе го носи дресот на Реал Мадрид. Мбапе добил...

Голот на Галено кој му пресуди на Арсенал (Видео)

Порто славеше во првиот осминафинален меч од Лигата на шампиони (ЛШ) против Арсенал со 1-0. Двете екипи играа интензивен фудбал, но единствениот гол беше постигнат...