дома тагови уефа

таг: уефа

Најнови вести

Челси е во катастрофална серија – го загуби шестото куп-финале по ред!

Фудбалерите на Челси запишаа уште еден пораз во куповите, и тоа од Ливерпул со 0-1 со гол кој беше постигнат во судиското продолжение. Челси храбро...

Ферари е сè уште зад Ред Бул: Тие се пред нас, но ние работиме...

Ферари имаше успешни тестови во Бахреин пред почетокот на новата сезона, а првиот човек на тимот, Фредерик Васер кажа дека Ред Бул е фаворит...

Вардар ја совлада Брегалница за бегство од дното!

Најтрофејниот македонски фудбалски клуб Вардар славеше со 2-0 против Брегалница за да избега од дното на Првата лига. На лош терен во Маџари, Вардар со...

Почина српски репрезентативец – бил бркан од две лица и избоден со нож!

Голема трагедија ја потресе Србија откако нивниот репрезентативец и освојувач на бронзен медал на Светското првенство во ММА, Стефан Савиќ синоќа бил убиен. Инцидентот се...

Тикет на денот (недела, 25.02.2024)

Уште еден фантастичен ден е пред нас со огромна понуда, па очекуваме дека правилно ќе го искористиме. Ова е нашиот предлог тикет за денес. ПСЖ...

Норис испадна од трката за нов возач на Мерцедес

Британскиот возач Ландо Норис потпиша нов договор со Мекларен и така испадна од трката за нов возач на Мерцедес од идната година. Мерцедес ќе се...

Ѓоковиќ и Надал летнаа заедно кон Америка (Фото)

Двајцата најтрофејни тенисери по број на гренслем-титули, Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал со ист авион летнаа кон Америка, каде што треба да настапат на...

Шмид го презема кормилото на Швајцарија

Поранешниот швајцарски ракометар Енди Шмит е поставен за нов селектор на националниот тим, откако неодамна замина во пензија. Шмид ја заврши кариерата по Европското првенство...

„Имаме и втор меч со Естонија каде ќе се обидеме да ја надополниме негативата!“

Македонија вчера беше поразена со 69-74 на почетокот на квалификациите за Европското првенство (ЕП) во 2025 година. На теренот се врати Ненад Димитријевиќ кој блесна...

Портланд немаше решение за Јокиќ: Србинот запиша нов трипл-дабл (Видео)

Кошаркарите на Денвер нагетс синоќа триумфираа против Портланд трејл блејзерс со 127-112, а еден од најдобрите на паркетот беше Никола Јокиќ со 29 поени,...