Тајсон преживеа драма, но доби дозвола да се бори со Пол


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Поранешниот шампион во тешка конкуренција, Мајк Тајсон доби дозвола да се бори против Џејк Пол во Арлингтон.

Тајсон имал сериозни здравствени проблеми за време на летот, поради што морала да интервенира и медицинска екипа.

„Мајк доби дозвола да се бори. Нема закана за одложување на борбата“, кажа неговиот агент.

Бокс-мечот меѓу Тајсон и Пол е закажан на 20 јули.