Тикет на денот (понеделник, 09.08.2022)

Сите реванш натпревари од квалификациите за ЛШ ќе бидат изиграни веќерва од почит кон Суепр купот на Европа каде што во среда играат Реал Мадрид и Ајнтрахт Франкфурт. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Пјуник – Црвена Звезда – 2&3+ @ 2.06 во Mozzart

Црвена Звезда заврши голема работа околу пласманот во завршната рунда во квалификациите за ЛШ веќе во првиот натпревар. Пред 40.000 луѓе на Рајко Митиќ, Пјуник немаше шанси, резултатот од 5- 0 е повеќе од убедлив. Вистинска и ерменскиот шампион имаше некои свои шанси и можеше во Белград да постигне барем еден гол. Пјуник веќе направи голема работа со пласманот во третото коло и прво го елиминираа Клуж, а потоа и Дуделанж. Овде ние очекуваме Звезда да победи и да гледаме ефикасен дуел. Наш предлог е 2&3+ со квота 2.06 во Mozzart.

Ренџерс – Ројал Унион – 1&2+ @ 2.27 во Bet365

Убава предност имаше белгискиот вицешампион пред реваншот во Глазгов. Ројал Унион славеше 2-0, а тоа беше и мало изненадување за сите љубители на фудбалот. Сепак што е тоа, па сега Ренџерс ќе се обиде да ја надомести негативата од два гола минус во Белгија. Ројал Унион не е во истата форма од минатата сезона и во првите три кола имаат само една победа, а за време на викендот беа проазени со 3-0 на гостувањето кај Мехелен. Ренџерс новата сезона ја започна со две победи, а очекуваме да триумфира и над Белгијците со барем два постигнати погодоци. Овде типуваме 1&2+ со квота 2.27 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.68

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk