Тикет на денот (вторник, 20.09.2022)


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Пред нас се денови со лоша понуда, но наскро продоолжува Лигата на нации, па ќе се посветиме на репрезентациите. Данас воглавно се активни англичаните, а на програмата е ЕФЛ купот. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Рождел – Ливерпу У21 – ГГ4+ @ 2.39 во Mozzart

Ова е натпревар од второто коло на англискиот ЕФЛ куп. Се работи за натпреварување кое има најмало значење, но добро е за тренерите да ги испробаат фудбалерите кои имаат помала минутажа. Што се однесува до Рождел, тие во првото коло изиграа 3-3 против Акрингтон, но беа поразени после пенал рулетот. Ливерпул У21 од друга страна беа поразени во првиот натпревар од екипата на Салфорд, па веруваме дека ништоо подобро не можат да направат ниту на овој натпревар. Домаќините се во катасттрофална форма, но веруваме дека головите на овој дуел не би требало да изостанат. Наш предлог е ГГ4+ со квота 2.39 во Mozzart.

Ипсвич – Арсенал У21 – 1&3+ @ 1.97 во Bet365

Ипсвич е во одлична форма и играат навистина добро во Лига 1, а воопшто нема да биде изненадување ако следната сезона се преселат во Чемпионшип. После девет изиграни натпревари се наоѓаат на делба на првоото место со Портсмут, а двете екипи имаат по 21 бод. Досега се без пораз со шест победи и три реми. Доаѓањето на младите Топџии во Ипсвич ќе биде уште една шанса за победа на домаќините бидејќи се далеку поквалитетен тим. Ние овде типуваме 1&4+ со квота 1.97 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.71

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk